tomsta

Cześć
Paliłem analogi od 18-tego do 35-tego roku swojego życia. Zawsze mocne papierosy, nigdy light. Od ponad trzech lat używam elektronicznego papierosa, równocześnie nie paląc wcale analogów. Zacząłem od e-papierosa Volish Crystal 2, a obecnie używam elektronicznego moda Kangertech Kbox mini w firmowym zestawie Kangertech Mini Starter Kit. Przesiadkę z analogów na E-papierosa rozpocząłem od zawartości nikotyny w liquidach 24 mg, potem 18 mg i od dwóch lat nieprzerwanie 11 mg. Od przejścia na e- papierosa może kilka razy ciągnęło mnie do analogów, ale nigdy po nie nie sięgnąłem. Chociaż zapach tytoniu papierosowego nadal mnie kręci.
Po zaprzestaniu palenia analogów, zdecydowanie poprawiła się moja kondycja fizyczna oraz ranki już nie są takie ciężkie jak wtedy gdy paliłem analogi.
Jeżeli chodzi o redukcję kosztów palenia jako takiego, to przy elektronicznym papierosie można zaoszczędzić, ale tylko w przypadku gdy za pierwszym razem wybierzesz odpowiedni dla siebie sprzęt i liquid, co wg mnie jest niemożliwe. Jeżeli lubisz eksperymentować i próbować nowości sprzętowych i smakowych, to będzie trudno zaoszczędzić. Znalezienie dla siebie odpowiedniego zestawu oraz ulubionych smaków wymaga czasu i środków.
Jako negatyw mogę powiedzieć, że zaciągam się dużo częściej niż w przypadku analogów.
Pozdrawiam
tomsta